پروژه محوطه سازی کردان

پروژه محوطه سازی

 

اجرای محوطه سازی

 

مشخصات پروژه

موضوع پروژه

پروژه محوطه سازی کردان

کارفرما

مهندس گودرزی

متراژ ۳۰۰۰ متر مربع

المان های استفاده شده در محوطه سازی آلاچیق،چتر،فلاورباکس،تری باکس،استخر،دک کف،کف سازی سنگی،چمن مصنوعی،آبنما،تایل چوب پلاست،نمای آجر کاری می باشد.

پروژه محوطه سازی کردان یکی از نمونه کارهای موفق مجموعه پایتکس می باشد که در مدت زمان یک ماه انجام شد.در ابتدا یک مرحله بتن پاکیزگی ریخته شد و پس از شیب بندی کف پروژه آماده کف سازی شد. در قسمت هایی که نیاز به واش بتن و چمن بود واش بتن ها به وصیله ملات کار شده و چمن در بین آنها چسبانده شد و نیاز به زیر سازی خاصی به جز بتن ریزی نیست.

در قسمت هایی که چمن مصنوعی به تنهایی کار شده است نیز زیر سازی می تواند با موزائیک،سنگ و یا بتن انجام پذیرد.

کناره استخر مجموعه از متریال چوب پلاست استفاده شده است که این قسمت نیاز به زیر سازی فلزی نیز دارد به همین منظور پس از بتن ریزی کف پروژه توسط پروفیل فلزی شیب بندی مهار شده و به یک سطح تراز می رسیم که هم امکان پیچ کردن پروفیل های چوب پلاست ایجاد شود و هم اینکه آب باران از زیر شبکه فلزی به خروجی آب هدایت شود.

پروفیل های چوب پلاست روی این شبکه فلزی که در فواصل ۳۵ سانتیمتر به ۳۵ سانتیمتر بهم جوش شده اند توسط کلیپس متصل می شوند.پروفیل های چوب پلاست استفاده شده در این پروژه از پروفیل دک سبک می باشند که ابعادی برابر با ۱۵*۲٫۵ سانتیمتر دارند.

رنگ چوب پلاست مورد استفاده در این پروژه محوطه سازی کد ۰۱ می باشد که تیره ترین رنگ چوب پلاست است.

کف آلاچیق مجموعه از تایل های چوب پلاست ۶۰*۶۰ سانتیمتری استفاده شده است که قابلیت جابه جایی و تغیر طرح را دارد و نیازی به زیر سازی ندارد و فقط کافی ست زیرسازی آن یک سطح مسطح باشد.در این پروژه علاوه بر محوطه سازی مجموعه پایتکس خدمات دیگری مانند ساخت میز و نیمکت فضای باز،بام سبز،پله چوب پلاست،نمای چوب پلاست را نیز انجام داده است.