ساخت چوب پلاست

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

ما در فرایند ساخت جوب پلاست علاوه بر مواد اصلی اولیه از مواد دیگری به نام افزودنی ها نیز استفاده می کنیم.افزودنی ها از اجزا مهم در ساخت کامپوزیت های چوب پلاست هستند.ودر پایداری حین فرایند و میزان دبی و همچنین خواص مکانیکی و…نقش مهمی دارند. مواد افزودنی شامل تركيبات شیمیایی متفاوت هستند که جهت تامين ويژگي‌هاي مختلف مـثل پایدار سازی و اصلاح خواص مکانیکی و…مورداستفاده قرارمی گیرند. اگرچه میزان مصرف افزودنی ها در ساخت چوب پلاست کم است اما همین مقدار کم تاثیربسیار زیادی بر خواص مکانیکی،فرایندپذیری و همچنین قیمت تمام شده محصول دارد. بسته به نوع پلیمری که مصرف می کنیم کاربرد چوب پلاست و میزان استفاده از مواد افزودنی نیز فرق می کند. حضور برخی افزودنی ها در تولید محصولات چوب پلاست الزامی می باشد. برای بهبود خواص نهایی محصولات چوب پلاستیک از افزودنی ها و ادتیو های مختلفی در صنعت چوب پلاست استفاده می شود که برخی از آنها عبارتند از :

 

  1. روان کننده و کنترل کننده رئولوژی
  2. جفت کننده (سازگارکننده)
  3. پایدارکننده
  4. پرکننده
  5. افزودنی کاهنده چگالی
  6. ضدآفت
  7. به تاخیراندازنده شعله و …

 

چوب پلاست پایتکس

 

1- روان کننده و کنترل کننده رئولوژی

روان کننده یک اصطلاح است که به موارد مختلفی از مواد شیمیایی گفته می شود، که روی رفتار رئولوژیکی مذاب های چوب پلاستیک تاثیر می گذارد. چه در این مواد از الیاف استفاده شده باشد یا نه.
برای اینکه روان کننده ها را بتوان توصیف کرد از کلماتی مثل واکس،عامل ضدچسبندگی، عامل رها کننده و …استفاده می شود. این کلمات بیشتر کاربرد را وصف میکند،در حالی که واکس مشخصات ظاهری روان کننده ها را توضیح می دهد.بدون در نظر گرفتن ساختار شیمیایی آن.

روان کننده هایی که در کامپوزیت های چوب پلاستیک استفاده می شود عبارتند از :

1- استئارات کلسیم
2- پارافین
3- روان کننده های استری

واکس پلی اتیلن اکسید

بعضی ها برای بهبود جریان چوب پلاست در محوطه سازی مرتکب اشتباه می شوند و بجای استفاده از روان کننده ها ،از نرم کننده ها استفاده می کنند.درست است که روان کننده ها و نرم کننده ها باعث بهتر شدن جریان مذاب چوب پلاستیک می شوند. اما نرم کننده ها باعث می شود که محصول نهایی انعطاف بیشتری داشته باشد.

2 – جفت کننده (سازگارکننده)

معنی دیگر جفت کننده،سازگار کننده است. افزودنی ای است که باعث یکنواختی بهتره آمیزه های نا همسان یا ناسازگار چوب پلاستبک می شود. به این دلیل از سازگار کننده ها در محصولات ما استفاده می شود که آمیزه غیریکنواخت برای دستیابی به خواص رضایت بخش محصول نهایی چوب پلاستیک را با مشکل روبرو میکند .جذب شدن آب در محصول نهایی، کاهش چشم گیری دارد به واسطه استفاده از الیاف . پلی الفین های مالئیکه، متداول ترین سازگارکننده برای چوب پلاستهایی با ماتریس پلی الفین هستند. این مواد از طریق شاخه ای کردن زنجیر پلی اتیلن یا پلی پروپیلن با مالئیک انیدرید تهیه می شوند. شاخه های مالئیکه سازگاری با الیاف چوب را بر عهده دارند، در حالی که زنجیر اصلی، با پلی الفین ها سازگارمی باشد.

3 – پایدارکننده

پایدارکننده ها وظیفه دخالت یا به حداقل رساندن واکنش های شیمیایی زیان آور را دارند که باعث تخریب اجزای چوب پلاست می شوند. واکنش های شیمیایی مختلفی در وود پلاست ها وجود دارد که باید از آنها جلوگیری شود،به همین دلیل از انواع مختلف پایدار کننده ها که هر کدام عملکرد خاصی در این زمینه دارند استفاده می شود. ما در این جا به آنتی اکسیدان ها، پایدارکننده در برابر اشعه فرابنفش و پایدارکننده حرارتی برای PVC می پردازیم.

آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان به اینگونه عمل می کندکه هم در زمان تولید محصول و هم هنگام مصرف چوب پلاستیک. در زمان تولید محصول چوب پلاستیک تخریب رخ می دهد که می شود این امربا انتخاب درست میزان و نوع پایدارکننده کنترل می شود. ممکن است محصول نهایی چوب پلاست در زمان مصرف تخریب شود به همین دلیل در این مرحله از تولید چوب پلاستیک استفاده از آنتی اکسیدان اهمیت ویژه ای دارد. پلیمر ها را زمانی که حرارت می دهند، آرام آرام تخریب می شوند. ولی در مقابل محصول PVC با سرعت زیادی از بین می روند.به همین دلیل از انتی اکسیدان ها در پلیمرها استفاده می کنند وبرای PVCاز پایدار کننده هی حرارتی استفاده می کنند. آنتی اکسیدان ها معمولاً ترکیباتی از خانواده فنولیک ها، فسفات ها و تیواسترها می باشند. رباینده های اسید شاخه ای دیگر از افزودنی ها هستند که در برخی از محصولات چوب پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد. استئارات های فلزی و هیدروتالکیت ها به عنوان دو شاخه از رباینده اسید مورد استفاده قرار میگیرد. قیمت استئارات از هیدروتالکیت در بازار پایین تر است . درصورت تلفیق سازگارکننده های شاخه دار با انیدریدمالئیک ، به دلیل احتمال واکنش، توصیه می کنند که از استئارات های فلزی در محصول چوب پلاستیک استفاده نکنند.
پایدارکننده در برابر اشعه فرابنفش

ساخت چوب پلاست در محیط های خارجی، و استفاده از آنها در معرض پرتو خورشیدند، انرژی فرابنفش آنها باعث واکنش های شیمیایی می شوند.با استفاده از 3 روش می توان از تخریب ناشی از اشعه جلوگیری کرد که عبارتند از :

1- غربال کردن انرژی فرابنفش
2- پایدارسازی
3- جذب انرژی

استفاده از تیتانیم دی اکسید، دوده و بعضی از پیگمنت ها که کدری بالایی دارند به غربال کردن کمک می کنند. جذب اشعه فرابنفش توسط موادی از خانواده بنزوفنون ها و بنزوتریازول ها صورت می گیرد.آمین ممانعت شده باعث پایدار سازی در برار اشعه فرابنفش می شود. الیاف ها نقش بسزایی در سد کنندگی اشعه در چوب پلاستیک ها دارد. و اجازه نمی دهد که بیشتر از سطح ماده نفوذ کند و ماتریس موجود در چوب پلاستیک در امان می ماند.الیاف ها برای پایداری در برابر اشعه مورد استفاده قرار میگیرند، و از این رو تولید کننده های محصول چوب پلاست از پیگمنت ها که برای زیبا کردن محصول مورد استفاده قرار میگیرند ابراز رضایتت میکنند.

پایدارکننده های حرارتیPVC

پایدارکننده های حرارتی چوب پلاستیک ، یونهای فلزی به همراه لیگاندهای آلی هستند.PVC سخت با محیط زیست سازگار نیست به دلیل داشتن سرب و برای سازگاری از ترکیبات استئارات کلسیم استفاده می کنند. این ماده هم بصورت مایع و جامد وجود دارد. موادی که به عنوان پایدارکننده عمل می کنند برای بهبود پایداری چوب پلاستیک در کنار پایدارکننده های حرارتی اولیه وجود دارد. استفاده از این نوع مواد به میزان کم و کنار پایدارکننده های اولیه باعث پایداری حرارتی سیستم می شود ولی تنها عملکرد خوبی نخواهد داشت.

ضدآفت ها

ضد آفت ها از تغذیه میکروب ها از چوب پلاستیک جلوگیری می کنند. بعضی از میکروب ها موجب تخریب زیاد می شوند که باید از رشد آنها جلوگیری کرد که عبارتند از : میکروب هایی که روی چوب پلاست ها بصورت کپک ظاهر می شوند. و آن دسته از میکروب ها که بصورت قارچ در زیر پوست چوب پلاستیک رشد میکنند.در صورتی که جلوگیری نشود باعث تخریب چوب پلاستیک خواهدشد.

 

ساخت چوب پلاست

 

4- پر کننده

پپرکننده ها یکی از مواد تشکیل دهنده پروفیل های چوب پلاستیک هستند. پر کننده ها شامل پودر چوب، کربنات، تالک و … می باشند که در ساخت چوب پلاست مورد استفاده قرار میگیرند.

5- به تاخیر اندازنده شعله

بسته به نوع کارکرد محصول، نوع پلیمر و میزان پرکننده های غیرآلی باید سیستم به تاخیراندازنده شعله را متناسب انتخاب کرد. افزودنی های به تاخیراندازنده شعله عموما از ترکیباتی حاوی هالوژن ها، فسفات و هیدروکسیدهای فلزی می باشند. ترکیبات حاوی برم و کلر از لحاظ قیمت نسبت به بقیه گزینه ها مناسب تر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *