کاربرد گابیون در محوطه سازی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

گابیون چیست؟

از ترکیب مواد جدید و نوین با مصالح قدیمی اشکال جدیدی را ایجاد می کنند که به طراحان کمک می کند تا اتفاقات جدیدی را ایجاد می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از مصالح قدیمی میتوان به شیوه جدیدی استفاده کرد و طرح های خاصی را ایجاد کرد . گابیون به نوعی استفاده از متریال های قدیمی به صورت طرح های امروزی می باشد . گابیون ، چوب پلاست و سایر متریال هایی که از شیوه سنتی الهام گرفته شده اند می توانند به ایجاد طرح های نوین کمک بسیاری کنند.
گابیون در ابتدا کاربرد سازه ای مانند سد سازی ، پوشش کف آبراهه ها ، موج شکن ، مقاوم سازی بناها ، مهار دیوار های سنگی ، و کناره راه ها و جاده ها برای جلوگیری از ریزش کوه استفاده می شده است. اما امروزه از گابیون در ساخت مبلمان های شهری و فضای باز ، محوطه سازی ، ساخت آب نما و در طراحی فضای داخلی به عنوان پوشش دیوار یا جدا کننده فضا استفاده می شود.

 

گابیون چیست

برخی ساختمان ها گاهی فقط با گابیون ساخته می شوند و گابیون علاوه بر کاربرد سازه ای در این ساختمان ها کاربرد زیبایی نیز دارد و یک ساختمان یکپارچه و زیبا ایجاد می شود.
گابیون ها در کنار متریال هایی مانند چوب ، چوب پلاست ، ورق های یو پی وی سی و سایر متریال های مدرن طرح های خاص و زیبایی را ایجاد می کنند و در تزئین نمای ساختمان ها ، محوطه سازی و روف گاردن کاربرد فراوانی دارند و به عنوان مصالح با طول عمر بالا می توان از آن استفاده کرد. گابیون محفظه ای از جنس فلز است که در آن انواع سنگ های تزئینی ریخته می شود و به زیبایی هرچه بیشتر محوطه سازی و روف گاردن شما کمک میکند. گابیون از لحاظ هزینه بسیار مناسب است و میتوان بخش زیادی از بام یا محوطه را با آن پوشش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *