پروژه محوطه سازی کردان

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

پروژه محوطه سازی

 

فواید محوطه سازی

 

مشخصات پروژه

موضوع پروژه

پروژه محوطه سازی کردان

کارفرما

مهندس گودرزی

متراژ 3000 متر مربع

المان های استفاده شده در محوطه سازی آلاچیق،چتر،فلاورباکس،تری باکس،استخر،دک کف،کف سازی سنگی،چمن مصنوعی،آبنما،تایل چوب پلاست،نمای آجر کاری می باشد.

پروژه محوطه سازی کردان یکی از نمونه کارهای موفق مجموعه پایتکس می باشد که در مدت زمان یک ماه انجام شد.در ابتدا یک مرحله بتن پاکیزگی ریخته شد و پس از شیب بندی کف پروژه آماده کف سازی شد. در قسمت هایی که نیاز به واش بتن و چمن بود واش بتن ها به وصیله ملات کار شده و چمن در بین آنها چسبانده شد و نیاز به زیر سازی خاصی به جز بتن ریزی نیست.

در قسمت هایی که چمن مصنوعی به تنهایی کار شده است نیز زیر سازی می تواند با موزائیک،سنگ و یا بتن انجام پذیرد.

کناره استخر مجموعه از متریال چوب پلاست استفاده شده است که این قسمت نیاز به زیر سازی فلزی نیز دارد به همین منظور پس از بتن ریزی کف پروژه توسط پروفیل فلزی شیب بندی مهار شده و به یک سطح تراز می رسیم که هم امکان پیچ کردن پروفیل های چوب پلاست ایجاد شود و هم اینکه آب باران از زیر شبکه فلزی به خروجی آب هدایت شود.

پروفیل های چوب پلاست روی این شبکه فلزی که در فواصل 35 سانتیمتر به 35 سانتیمتر بهم جوش شده اند توسط کلیپس متصل می شوند.پروفیل های چوب پلاست استفاده شده در این پروژه از پروفیل دک سبک می باشند که ابعادی برابر با 15*2.5 سانتیمتر دارند.

رنگ چوب پلاست مورد استفاده در این پروژه محوطه سازی کد 01 می باشد که تیره ترین رنگ چوب پلاست است.

کف آلاچیق مجموعه از تایل های چوب پلاست 60*60 سانتیمتری استفاده شده است که قابلیت جابه جایی و تغیر طرح را دارد و نیازی به زیر سازی ندارد و فقط کافی ست زیرسازی آن یک سطح مسطح باشد.در این پروژه علاوه بر محوطه سازی مجموعه پایتکس خدمات دیگری مانند ساخت میز و نیمکت فضای باز،بام سبز،پله چوب پلاست،نمای چوب پلاست را نیز انجام داده است.