مبلمان های شهری با چوب پلاست

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

مبلمان های شهری با چوب پلاست عناصر مهمی در کالبد شهر هستند که در زیبایی و روح بخشیدن به فضای شهری تاثیر بسیار مهمی دارند. فضاهایی مانند پارک ها ، گذرگاه ها ، گره ها و میدان های شهری در حرکت و پویایی شهر تاثیر بسزایی دارند. این مکان های عمومی باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که علاوه بر اینکه استفاده از آنها برای عموم مردم راحت و مطلوب باشد از زیبایی و ماندگاری بالایی نیز برخوردار باشند.

 

مبلمان های شهری با چوب پلاست

 

متریال هایی که در مبلمان ها و فضاهای شهری مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر اینکه باید در مقابل شرایط جوی مقاوم و با ثبات باشد باید زیبایی و لطافت خاصی نیز برخوردار باشد. امروزه تنوع بسیار بالایی در محوطه سازی پارک ها و مکان های عمومی شهر وجود دارد و از متریال های زیادی در این زمینه می توان استفاده کرد . برای مثال امروزه فرم ها و اشکال زیبایی را با بتن خلق می کنند.چوب پلاست به علت مقاومت بالایی که در مقابل شرایط جوی دارد و در قالب ها و ابعاد مختلف تولید می گردد کاربرد زیادی در ساخت فلاور باکس ، میز و نیمکت ، آلاچیق ها و سایر مبلمان های شهری پیدا کرده است.
تنوع رنگی موجود در چوب پلاست باعث شده است تا محدودیتی در استفاده از این متریال در محوطه سازی وجود نداشته باشد. فلاور باکس هایی که با متریال چوب پلاست ساخته می شوند ماندگاری بالاتری نسبت به فلاور باکس هایی دارند که با متریال ترموود ساخته می شوند. علاوه بر مزایای ذکر شده برای چوب پلاست باید به این موضوع اشاره کرد که چوب پلاست هزینه نگهداری خاصی ندارد و نیازی نیست مانند ترموود به صورت دوره ای رنگ شود. چوب پلاست از لحاظ قیمت نیز به صرفه تر از ترموود می باشد و هزینه اولیه کمتری به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *