دیوار سبز در روف گاردن

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

دیوار سبز در اصطلاح به ایجاد یک حائل میان دو فضا گفته می شود که از طریق ایجاد فضای سبز و پوشش گیاهی ایجاد می شود، دیوار سبز می تواند دو فضا را به تنهایی از هم جدا کند و یا بر روی یک دیوار به صورت جداگانه نصب شود.وظیفه دیوار سبز در صورتی که بر روی یک دیوار نصب شود به این صورت خواهد بود که طراوت و زیبایی به دیوار خواهد بخشید اما اگر به عنوان دیوار به تنهایی ایجاد شود میتواند برای تقسیم فضا نیز استفاده شود.
دیوار سبز در روف گاردن و محوطه سازی بسیار کاربرد دارد. معمولا برای ساخت دیوار سبز چند روش متداول وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد.
در برخی از فضا ها محیط کشت یا همان جعبه کاشت در پایین ترین قسمت دیوار سبز قرار می گیرد و با کاشت گیاهان بلند و یا گیاهان رونده پوشش گیاهی در کل سطح ایجاد می شود.
در نوع دیگری از دیوار سبز که در محوطه سازی و روف گاردن بیشتر کاربرد دارد جعبه ها و محفظه های کوچکی در کل سطح پخش می شود و کاشت در فواصل کوتاه انجام می شود به این محفظه های کاشت در اصطلاح فلاور باکس دیواری نیز گفته می شود.

 

دیوار سبز در روف گاردن

شیوه ابیاری دیوار سبز می تواند به صورت هوشمند و یا دستی انجام شود. آبیاری هوشمند به گونه ای انجام می شود که در مدت زمان مشخصی در چند روز از هفته بسته به نوع گیاهی که کاشت شده است گیاه سیراب می شود. در شیوه آبیاری دستی بالاترین ردیف فلاور باکس ها آبیاری می شود و آب از محفظه پایین هر فلاور باکس به نفلاور باکس پایینی سرریز می شود در این روش باید دقت کنیم که لایه های مخصوصی باید در فلاور باکس های دیواری قرار بگیرد تا املاح و مواد مغذی خاک هدر نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *