خواص فیزیکی چوب پلاست چیست؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

ساخنار ذاتی چوب پلاست به گونه ایست که آن را از چوب و پلاستیک تولید می کنند ، آب را بسیار کم جذب می کند و وجود این موضوع باعث شده است تا از تورم و باد کردن متریال جلوگیری کند. چوب پلاست دارای انعطاف خوبیست و به همین منظور در محیط های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ، حمام ، فضای محوطه ، و روف گاردن از این متریال استفاده میکنند.

 

خواص فیزیکی چوب پلاست چیست؟

 

خواص مکانیکی چوب پلاست چیست ؟
حدود 27 مگاپاسگال مقاومت برشی
حدود 40 مگاپاسگال مقاومت خمشی
می توان گفت وود پلاست در حوزه های مختلف دارای مقاومت خوبی ست. از آنجایی که وود پلاست در جذب آب در محوطه سازی کمترین میزان جذب را دارد احتمال ترک خوردگی آن بسیار پایین و نزدیک به صفر خواهد بود و به همین منظور از متریال چوب پلاست در فضای باز و کناره استخر ها بسیار زیاد استفاده میشود.
از دیگر خواص چوب پلاستیک میتوان به مدول الاستیسیته پایین اشاره کرد و این عدد تقریبا یک دهم چوب است به همین منظور محصولاتی که با چوب پلاستیک ساخته شده اند می توانند به اشکال ها و فرم های مختلفی درآیند که این موضوع انعطاف بالایی به هنگام طراحی محصولات با چوب پلاستیک به دست می دهد. این موضوع به خاطر وجود میزان زیادی پلاستیک در تولید وودپلاستیک می باشد.
البته مقاومت چوب پلاستیک به زیر سازی درست و اصولی آن نیز ربط دارد و حتما زیرسازی باید طبق استاندارد خاصی انجام شود تا مقاومت چوب پلاستیک در مقابل آسیب هایی نظیر ترک خوردگی ، شکسته شدن، تغیر حالت و غیره بالا میبرد. رنگ استفاده شده در تولید چوب پلاستیک در روف گاردن نیز بسیار مهم است و باید از رنگ با کیفیت بالا استفاده شود گرچه میزان اختلاط مواد نیز در یک پرده تیره یا روشن شدن متریال نیز تاثیر گذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *