تری باکس چیست ؟

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

تری باکس چیست ؟ به محفظه هایی که برای کاشت درختچه ها در روف گاردن و یا محوطه سازی استفاده می شوند در اصطلاح تری باکس گفته میشود. تری باکس ها در واقع همان فلاور باکس ها هستند که در طول و عرض تقریبا برابر ساخته می شوند و مخصوص کاشت درختچه ها با ابعاد متوسط به بالا می باشند و به همین منظور ارتفاع این باکس ها نیز باید بیشتر از فلاور باکس ها باشد تا گیاه ظرفیت رشد را پیدا کند و به اصطلاح محوظه کاشت برای گیاه تنگ نباشد.
تری باکس ها در روف گاردن و محوطه سازی بسیار پر کاربرد هستند و برای ایجاد دیوار حائل در بام سبز و محوطه سازی به کار می روند با قرار دادن تری باکس ها بر روی بام خانه ها و کاشت گیاه و درختچه های بلند می توان دید مزاحم را محدود کرد و یا جلوی باد های مزاحم و یا تابش شدید آفتاب را گرفت. فلاور باکس ها به دو شیوه پرتابل و ثابت برای روف گاردن ساخته می شوند که در حالت ثابت معمولا توسط مصالح بنایی و در ححالت پرتابل توسط ورق و قوطی فلزی ساخته می شوند.

 

تری باکس چیست ؟

در تری باکس پرتابل جنس لایه داخلی از ورق گالوانیزه ساخته می شود که با رنگ آمیزی به صورت پودری کوره ای ماندگاری آنها را بالا می برند. شاسی استفاده شده در این تری باکس ها از جنس قوطی فلزی می باشد که وظیفه تحمل وزن و جداسازی باکس از سطح بام را دارد تا هوا در زیر باکس جریان داشته باشد و رطوبت باعث آسیب زدن به سطح بام در طولاانی مدت نشود. جنس لایه داخلی تری باکس و فلاور باکس ها نیز می تواند از جنس پلاستیک باشد و در صورت آسیب دیدگی تعویض شود. جنس رویه تری باکس ها از چوب و یا چوب پلاست می باشد تا علاوه بر ایجاد زیبایی حس همخوانی با روف گاردن و محوطه سازی پروژه ها را ایجاد کند. از لایه های محافظ دیگری نیز درون باکس ها استفاده می شود که در مطالب بعد توضیح کامل تری ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *