استفاده از چوب پلاست در محیط باز

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

چرا باید از چوب پلاست در محیط های باز ،محوطه سازی و روف گاردن استفاده کنیم؟
از گذشته مرسوم بوده که در فضای باز و محوطه سازی ها از متریال هایی استفاده شود تا طبیعت را به فضاهای شهری امروز وارد کنند . حس فضایی مطلوبی که توسط متریال هایی مانند چوب ، سنگ ، آب و غیره ایجاد می شود به انسانها کمک می کند تا برای مدت زمانی محدود از فضاهای شهری و ماشینی با صداهای مزاحم و هوای آلوده فاصله بگیرند و از منظره طبیعی و صدای آب لذت ببرند. به نوعی محوطه سازی به ما کمک می کند تا برای به دست اوردن فضای مطلوب و طبیعی نیازی نباشد تا فاصله زیادی از شهرها دور شویم و در لابه لای شهرهایمان فضای دلنشین و مطلوب زیادی داشته باشیم.

 

استفاده از چوب پلاست در محیط باز

چوب متریال مناسبی برای استفاده در روف گاردن ، محوطه سازی ،آلاچیق ، مبلمان های شهری ، کفپوش و مسیر های دسترسی ، فلاور باکس و تری باکس می باشد. اما استفاده از چوب در کنار زیبایی ایرادهایی نیز دارد که این ایرادها باعث شده است تا متریال های جایگزینی برای چوب پیدا شود تا هم ظاهر چوب را ایجاد کند و هم بتواند ایرادهای چوب را برطرف کند.از جمله ایرادهایی که برای چوب ذکر میشود میتوان به گران بودن چوب با کیفیت بالا اشاره کرد که باعث شده است تا این متریال با نام چوب ترمو جزو متریال های لاکچری و گران به شمار بیاید.
از دیگر ایرادهای چوب پلاست می توان به هزینه نگهداری بالا و رنگ آمیزی مجدد اشاره کرد چوب در مقابل حمله حشرات ف ضربه و شرایط جوی می تواند آسیب پذیر باشد. چوب پلاست جایگزینی مناسب برای چوب به شمار می رود چون از مزچوبّایای خوبی برخوردار می باشد که میتوان از جمله آنها به ارزانتر بودن نسبت به چوب ، مقاوم در برابر شرایط جوی ، ضد خش و رنگ پریدگی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *