اجرای کف در محوطه سازی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

برای ایجاد یک کد ارتفاعی مشخص در محوطه و رسیدن به یک سطح صاف و بدونه پستی و بلندی باید عملیات خاک برداری یا خاک ریزی انجام شود. این عملیات خاک برداری و یا خاک ریزی باید طبق نقشه و محاسبات انجام شود تا به یک صفر مبدا برسیم .اولین قدم برداشتن خاک نباتی منطقه می باشد و از این خاک ها می توان برای مصارفی مانند کاشت گیاهان یا پرکنندگی باغچه ها استفاده کرد.در اجرای کف سازی در محوطه سازی از متریال هایی مانند بتن ، چمن مصنوعی ، چوب ، چوب پلاست ، سیمان شسته یا همان واش بتن ، شن ، قلوه سنگ و چند سنگ خاص که در ادامه توضیح می دهیم استفاده می شود.

 

اجرای کف در محوطه سازی

 

سنگ فرش آجری:

با آجر به دلیل ابعاد خوبی که دارد به راحتی می توان طرح ها و شکل های متفاوتی را اجرا کرد و میتوان آن را به عنوان مکمل در کنار بعضی متریال های دیگر استفاده کرد مانند سنگ ، چوب و یا چوب پلاست و به خاطر رنگ های آجری هارمونی خوبی با چوب و چوب پلاست ایجاد می کند.

گرانیت:

گرانیت سنگ گرانی ست نسبت به سایر متریال ها اما به علت استحکام بالا و زیبایی که دارد برای کف مناسب می باشد. سنگ گرانیت نسبت به سایر سنگ های آهکی مقاومت بالاتری دارد و برای اجرای کف در محوطه سازی در مکان های پر تردد مناسب می باشد.

سنگ لوح:

سنگ لوح در دو رنگ سبز یشمی و زغالی بیشتر استفاده می شود و جزو دسته سنگ های مقاوم برای کفسازی می باشد.سنگ لوح مقاومت بالایی در مقابل سرما و گرما دارد و این نکته مثبت باعث شده است تا این سمگ مناسب باشد برای پوشش سطح وسیعی از محوطه است.

سنگ آهک:

سنگ آهک به دلیل اینکه دارای طیف رنگی روشن می باشد بیشتر در مناطقی با آب و هوای گرم کاربرد دارد زیرا با انعکاس نور خورشید از گرمای محیط می کاهد.

سنگ تراورتن:

سنگ تراورتن به دلیل حفره هایی که دارد از لیز خوردگی جلوگیری می کند و برای اجرای کف سازی در محوطه سازی بسیار مناسب می باشد برای استفاده در کنار استخر ها و پله ها

سنگ ریزه و قلوه سنگ:

سنگ ریزه و قلوه سنگ به خاطر ابعاد و اندازه ای که دارد و تنوع رنگی بالا میتوان آن را با سایر متریال ها ترکیب کرد و میتوان در سطح های زیاد و متنوع از آن استفاده کرد.

موزائیک:

موزئیک در طرح های متنوع قابل استفاده می باشد هم برای فضای داخلی و هم فضای خارجی در محوطه سازی.

واش بتن:

این سنگ فرش را می توان از ترکیب سنگ های معدنی، ماسه، سیمان ، چسب بتن و روان کننده درست می کنندسطح این متریال برجسته است و دارای اصطحکاک بالایی می باشد به همین منظور در پارک ها و معابر شهری استفاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *