اجرای پله چوب پلاست

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

چوب پلاست

مشخصات اجرای پروژه پله چوب پلاست

پله چوب پلاست جزئی از یکی از پروژه های مجموعه پایتکس است که دسترسی به الاچیق را در طبقه دوم محیا می کند.

پروژه فوق دارای محوطه سازی ،روف گاردن،استخر،دک چوب پلاست،نمای چوب پلاست،و کفسازی با سنگ و چمن می باشد.

این پله ها در فضای باز علاوه بر زیبایی و دوام بالا به علت وجود شیار ها و براش های سطحی مانع لیز خوردگی و سر خوردگی می شود.

کارفرما ابتدا پله های فوق را با سنگ اجرا نموده بودند اما پس از اجرا متوجه این موضوع شده بودند که سطح پله ها لغزنده شده است و پس از مشورت با مشاوران مجموعه پایتکس پله های مجموعه که در دو باکس پله به صورت مجزا در 36 پله اجرا شده بودند را با  چوب پلاست تعویض کردند.

 

 

جزئیات اجرایی

برای اجرای پله با متریال چوب پلاست موضوعی که حائز اهمیت است استفاده از زیر سازی فلزی مناسب می باشد تا بتوان کامپوزیت های چوب پلاست را در فواصل مشخص شده پیچ کرد تا جلوگیری شود از بریدگی پیچ و تاب برداشتن چوب پلاست در فواصل بلند.

در پله فوق از پروفیل های 15 سانتی متری استفاده شده است که در کف پله 30 سانتی به راحتی 2 تا از آنها جای میگیرد و با استراکچر فلزی زیر به راحتی پیچ می شوند و به خاطر مقاومت بالا در مقابل حشرات،شرایط جوی،تابش مستقیم آفتاب در پروژه های محوطه سازی پر کاربرد شده است.

از این سبک به شرطی که به درستی اجرا گردند می توان در روف گاردن ها نیز استفاده کرد زیرا به دلیل لیز بودن سنگها در زمستان و هماهنگی بشتر چوب پلاست با محیط روف گاردن متریال بهتری به شمار می آیند.

در پله های پروژه فوق پروفیل های چوب پلاست هم خوانی بیشتری با محیط ایجاد کرده است زیرا در سایر قسمت های پروژه نیز از چوب پلاست استفاده شده است.